Jak możesz pomóc

Każdemu z nas przyda się trochę świeżego powietrza. Najlepszymi towarzyszami w dotlenianiu są podopieczni naszego schroniska. Od poniedziałku do piątku oraz w pierwszą, trzecią, a czasem i piątą sobotę miesiąca zapraszamy Was do akcji #wyprowadźCzartkowiaka!

 

Przyjedź do Czartek, zabierz ze sobą znajomych, rodzinę i spędźcie czas z naszymi zwierzakami :) Taka wizyta będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu. Wolontariat będzie trwał od 9 do 12 i na każdą z godzin może zapisać się maksymalnie 20 osób. Czyli w ciągu jednego dnia możemy przyjąć 60 osób. Bardzo prosimy o przemyślane zapisy, jeśli jesteście pewni, że będziecie mogli pojawić się na daną godzinę, to śmiało do nas dzwońcie, jeśli nie, to prosimy, nie zajmujcie miejsc innym. Czekamy na Wasze telefony pod numerem 43-828-36-46, jeśli nie uda się za pierwszym razem, to prosimy o cierpliwość i kolejną próbę.

 

Osoby poniżej 16 roku życia mogą wyprowadzać czworonogi wyłącznie pod opieką pełnoletniego opiekuna. Młodzież powyżej 16. roku życia nie musi być z opiekunem, ale musi mieć wypełnioną i podpisaną zgodę rodzica/opiekuna prawnego. Możecie pobrać ją TUTAJ.

 

Przed wizytą zapoznaj się z naszym regulaminem:

W Czartkach stawiamy na edukację. Spotykamy się z uczniami i w formie luźnej pogadanki przekazujemy im ważne wartości. Chcemy uświadomić tych młodych ludzi, jak w praktyce wygląda obowiązek posiadania własnego zwierzęcia. Nie są to tylko słowa, zawsze zabieramy ze sobą któregoś z naszych podopiecznych. Rozmawiamy o tym:

 

  • czym jest adopcja i jak przebiega,
  • jak wygląda praca naszego schroniska i gdzie można nas odwiedzić,
  • z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie psa czy kota,
  • czym jest wolontariat i na czym dokładnie polega,
  • w jaki sposób zgłosić znalezionego przez nas psa, w jakich miejscach szukać pomocy, gdy zaginie nam zwierzę
  • że zwierzę nie jest zabawką, przekazujemy informacje jak należy je traktować
  • że decyzja o adopcji musi być przemyślana, skonsultowana z domownikami i nie powinniśmy w tym temacie działać pochopnie.

 

Mamy pełną świadomość, że wspomniane wizyty przynoszą efekty, ponieważ nasi słuchacze wracają do nas z rysunkami, na których widzimy sens przekazywanych informacji. Często spotykamy ich z rodzicami, których namówili na sobotni spacer w schronisku, dzieci i młodzież mają coraz większą świadomość odpowiedzialnej adopcji i to nas bardzo cieszy. Mamy także gości w samych Czartkach. Nasze schronisko wielokrotnie odwiedzały grupy dzieci i młodzieży, które chciały poznać schronisko "od kuchni". Goście mieli bezpośredni kontakt z naszymi podopiecznymi, obserwowali je podczas pokazów szkolenia i pielęgnacji. Wielu z nich zabrało naszych podopiecznych na spacer i znalazło czas na krótkie zabawy.

 

Zapraszamy do odwiedzin naszego schroniska, w sprawie zorganizowanych wycieczek prosimy o kontakt pod numerem 43-828-36-46.

Wesprzyj nasze zwierzaki

Dla schroniska